Mobiiliversio -  Yhteystiedot -  Palaute / Liity mukaan! -  Intra -  Svenska / English /  Русский
Aitojamakuja.fi
Etusivulle / Home HAKUTietoa paikallisruoastaRuokamatkailuAmmattilaisetMateriaalit


 

 

Yhteystietoja

Aluetoimijoiden karttaYrityksen tiedot laitetaan aitojamakuja.fi -sivuille aluetoimijoiden kautta. Aluetoimijoiden yhteystiedot ovat alla ja kartasta näet, millä alueella kukin toimii.

  1. Rainer Peltola, 029 532 6429, rainer.peltola@luke.fi, Luonnonvarakeskus (Luke)

  2. Soila Hiltunen, 0400 182 584, soila.hiltunen@maajakotitalousnaiset.fi, YmpäristöAgro II, ProAgria Oulu ry / Maa- ja kotitalousnaiset

  3. Essi Keränen, 043 825 4204, essi.keranen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Kainuu ry / Maa- ja kotitalousnaiset

  4. Seija Varila, 0400 137 899, seija.varila@proagria.fi, Keski-Pohjanmaan Maa- ja kotitalousnaiset

  5. Jonas Harald, (06) 224 3620, jonas@dynamohouse.fi, Pohjanmaan Elintarvikeklusteri Foodia, Ab Företagshuset Dynamo Yritystalo Oy

  6. Suvi Mäki-Pirilä, 044 754 1678, suvi.maki-pirila@intoseinajoki.fi, Into Seinäjoki Oy / Ruokaprovinssi

  7. Leena Pölkki, 050 401 1894, leena.polkki@jamk.fi, Jyväskylän ammattikorkeakoulu/Liiketoiminta ja palvelut

  8. Helena Lehtoaro, 020 747 3659, 040 572 0312, helena.lehtoaro@proagria.fi, ProAgria Pohjois-Savo ry / Maa- ja kotitalousnaiset

  9. Riitta Kinnunen, 046 9232 472, riitta.kinnunen@pikes.fi, Pielisen Karjalan Kehittämiskeskus Oy PIKES

  10. Riitta Kaipainen, 044 308 4569 , riitta.kaipainen@helsinki.fi, Helsingin yliopisto/Ruralia-instituutti

  11. Sanna Lento, 040 509 6443, sanna.lento@hamk.fi, Hämeen ammattikorkeakoulu

  12. Eeva Ylinen, 0400 805 839, eeva.ylinen@ahlman.fi, Ahlmanin koulun Säätiö

  13. Marko Jori, (02) 838 0627, 050 380 1621, marko.jori@pji.fi, Pyhäjärvi-instituutti

    Tuuli Pirttikoski, tuuli.pirttikoski@satafood.net, Satafood Kehittämisyhdistys ry

  14. Mervi Louhivaara, 0400 260 390, mervi.louhivaara@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus, LounaFood

  15. Ritva Jäättelä, 040 832 9400, ritva.jaattela@laurea.fi, Laurea-ammattikorkeakoulu

  16. Tuula Repo, 020 747 3406, 040 588 0958, tuula.repo@proagria.fi, ProAgria Etelä-Suomi ry, Kymenlaakson aluetoimisto

  17. Lena Brenner, (018) 329 670, 0457 526 7305, lena.brenner@landsbygd.ax, Ålands Landsbygdcentrum


Lähiruoan koordinaatiohanke
Projektipäällikkö Päivi Töyli, puh. 040 189 1929, paivi.toyli@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus

Kehittämispäällikkö Heidi Valtari, puh. 0400 487 160, heidi.valtari@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus